Azulejos in de metro 
Foto: ITP
Português English Castellano Deutsch Français Italiano Nederlands Русский 日本語 中文

Zoek /

Volg ons op /
Facebook Twitter Youtube
Flickr


Vind andere suggesties /
Wat


Vind /
Wat

Waar


REISSUGGESTIES /
EVENEMENTENTIPS /
NIEUWSBRIEVEN /
BROCHURES/ VIDEO'S /
SPECIALE AANBIEDINGEN /
FAQ /
ZOEKEN OP DE KAART /

Azulejos in de metro /
Azulejos in de metro
Plaats: Lisboa
Foto: João Paulo

Vertrek zonder eindbestemming en stap uit op alle stations. Blijf naar de muren kijken en ontdek kunstwerken in de metro van Lissabon.

Elke reis kan een verrassing zijn. Op de Cais do Sodré, zal het haastige konijn van Alice in Wonderland u de weg wijzen. De Baixa/Chiado wordt getekend door de erkende architect Siza Vieira, met versieringen van de schilder Ângelo de Sousa. In het Park aangekomen maakt u kennis met de fantastische verhalen van de ontdekkingsreizen met fictieve dieren. Maar als u de dierentuin gaat bezoeken zullen de dieren u op het station opwachten en in Laranjeiras (lett. sinaasappelbomen) zult u gelijk trek krijgen in deze heerlijke vruchten.

U begint door een bepaalde lijnkleur – groen, geel, rood of blauw – te volgen en daarna gaat u ze combineren. Elk traject zal een reis door de geschiedenis van de Azulejo in de 20ste eeuw zijn. Aan het eind kies uw favoriete station. Het idee om de metro te versieren, is tijdens de bouw in de jaren 50 ontstaan om het gevoel van ondergrond te zijn een beetje te doen verminderen.
Men besloot de stations te bedekken met tegels, een traditionele manier van versieren die het doel lumineus vervulde. De architect, Keil do Amaral, en de beeldende kunstenares Maria Keil, hebben toen het model gemaakt voor deze openbare ruimtes dat nu een voorbeeldfunctie heeft.

In de jaren 90 is een nieuwe generatie stations ontstaan. Om deze op te vrolijken hebben beroemde architecten en beeldende kunstenaars thema’s gekozen die betrekking hadden op het gebied van de stad waar deze zich bevonden en op de Portugese cultuur. Dit hebben ze gedaan op een moderne artistieke wijze.

De metro van Lissabon is grensverleggend en heeft de kunsten ook naar de metro’s van Brussel (Jardin Botanique), Parijs (Champs Élysées/Clémenceau), Budapest (Deák Tér), Moskou (Belourusskaya) en Sydney (Martin Place) gebracht.

13 personas clasificaron esta sugerencia 11+ / 2-

Vea todas las clasificaciones
Clasifique esta sugerencia
Llegar aqui desde
Enviar a un amigo Enviar a un amigo
Visit Europe

 

Turismo de Portugal