Gedurende de eerste eeuwen van onze jaartelling maakte het land dat ooit Portugal zou heten, onderdeel uit van het Romeinse rijk. Van deze tijd, waar ook de oorsprong ligt van onze taal en cultuur, getuigen in Alentejo nog tal van inscripties, vastgelegd in steen en mozaïek, cisternen, forums, in verdwenen steden en oude monumenten. Nog oudere en minder bekende volkeren bedekten het land met indrukwekkende megalithische monumenten, majestueus en mysterieus door hun eenvoud, die zij ter ere van hun goden lieten bouwen. Bewonder de rotstekeningen van de grot van Escoural.
Verken de ruïnes van Pisões en São Cucufate. Ooit woonden hier de bewoners in alle luxe met warmwaterbaden en zwembaden onder de brandende zon van de vlakte. Herleef in Miróbriga de races met strijdwagens, die door Lusitano paarden werden getrokken.
Op dit spektakel, dat plaatsvond in de hippodroom van de stad, kwamen jaarlijks drommen mensen af. Probeert u zich vervolgens bij de ruïnes van de gebouwen uit de 1e eeuw, voor te stellen hoe het leven van alledag er zo’n tweeduizend jaar geleden moet hebben uitgezien.
En breng als u de kans krijgt een bezoek aan Castro da Cola, waarvan de rijkdom u terugvoert naar de tijd van onze voorvaderen, van het Neolithicum tot aan de christelijke middeleeuwen, inclusief de waardevolle Moorse erfenis. Maak tot slot een ontspannen rondrit langs de ‘antas’ (dolmen) of nederzettingen uit de IJzertijd en Bronstijd, gelegen op het vruchtbare land langs de rivier de Mira.