De mensen van Lissabon zeggen dat ze van lekker eten houden en het is écht waar! Ze houden van goed eten, van alles een beetje en ze staan overal voor open. Hoe het ook zij, het belangrijkste is dat de stad Lissabon rijk is aan zeer gevarieerd voedsel. En nu we toch bezig zijn: het is ook nog eens verrukkelijk.
Lissabon heeft allerlei soorten restaurants, net als alle grote steden heeft het enkele kwalitatief zeer goede restaurants met een zeer verfijnde en bekroonde keuken met regionale eigenschappen, maar ook restaurants met internationale allure. Sommigen worden geprezen in internationale gidsen.
Aangezien de stad een ontmoetingspunt is van allerlei culturen, is het ook logisch dat er in Lissabon allerlei gastronomische genres samenvloeien.
De Portugezen houden in het bijzonder van hapjes zoals slakken en “visjes uit de tuin” (peixinhos da horta, gefrituurde sperziebonen in een soort tempura). Maar het is zonder twijfel de regionale keuken, de karakteristieke keuken, onze eigen keuken, die de meeste aandacht verdient! Wie van eten houdt, wie aan een lunch of diner begint als een culturele ervaring kan niet zonder een goede maaltijd met een lekkere wijn en goed gezelschap.
De reis die wij u voorstellen is een reis van smaken door een aantal gewaardeerde of typische gerechten uit Lissabon. Eet smakelijk!